ĢIMENES DIENAS PASĀKUMS UN MUZEJU NAKTS ŠLOKENBEKAS MUIŽĀ 16.MAIJĀ

Muzeju nakts ietvaros Šlokenbekas muiža un Ceļu muzejS piedāvā pasākuma programmu "Laiks un laika rats"

Dienas pirmajā pusē- ārpagalmā būs iespēja iepazīties ar Ceļa tehniku un glābšanas dienestu darbu.

Visas dienas garumā : nodarbes plašam interesentu lokam- Rogainings, radošās darbnīcas bērniem, ,loku šaušana, bruņinieku turnīrs, viduslaiku tērpu šūdināšana, pielaikošana un paraugdemonstrējumi ,foto stūrītis,māla figūriņu veidošana, kaligrāfija, amatnieku un mājražotāju tirdziņš, zirgu izjādes.

Kā jaunums Šlokenbekas muižā -kvests" Viduslaiku prāta spēles" un Šlokenbekas Rogainings.

8 un 4 stundu rogainingā dosim iespēju atkalredzēties ar senajiem draugiem - Āža kalnu un Milzkalnu, un iepazīties ar 72 m augsto Lustūžkalnu un daļu Ķemeru nacionālā parka teritoriju, kurā orientēšanās vai līdzīgas sacensības pēdējo 15 gadu laikā ir notikušas gaužām reti. Ģimenēm ar bērniem vai draugu kompānijām piedāvājam 2 h rogaininga pastaigu. Vairāk info www.coksilva.lv/.

Izrāžu un koncertu mīļotājiem-... Bērniem - Lielajā zālē leļļu teātra "Tims" koncertprogramma "SKURSTEŅSLAUĶI - muzikāls stāsts par skursteņslauķu ikdienu, par skursteņslauķu tērpiem un par uguns drošību. Skaistas dekorācijas, tērpi, lelles un atraktīvi aktieri. Kopā dziedāšana un kopīga skursteņa tīrīšana.

Afišā minētā Liepājas teātra izrāde " Īkstīte"- ATCEĻĀS!!!

Livonijas ordeņu pils " Bruņinieku turnīrs" , vokālās grupas "Vocalica" , seno deju grupas " Calendulas" uzstāšanās.

Vakara koncerts muižas pagalmā: "Tu un es"

2017.gadā Latvijas roka leģenda: ģitārists, komponists un hītu autors Harijs Zariņš svinēs 60.dzimšanas dienu. Atzīmējot šo faktu, mūziķis kopā ar draugiem ieplānojis doties koncerttūrē „Tu un es”.

„Tūre būs manas jubilejas svinības, uz kurām esmu uzaicinājis savus mīļākos dziedātājus, kas, protams, ir arī mani draugi: Aija Andrejeva, Dināra Rudāne, Antra Stafecka, Alex, Jānis Buķelis (Buks) un, protams, grupa COLT; svinēsim arī Ata Ieviņa 30 gadu jubileju. Tas nozīmē, ka koncertos klausītāji varēs dzirdēt dažādus neparastus, interesantus un nebijušus duetus, taču tas lai paliek noslēpums" Koncertos, protams, skanēs tās dziesmas, kurām Harijs lielākoties ir mūzikas un vārdu autors: „Tu un es”, „Rozā lietus”, „Pēdējā pietura”, „Šonakt” u.c., bet būs arī dziesmu pirmatskaņojumi, kas radīti speciāli šai koncerttūrei.

„Mūsu iepriekšējā koncerttūre „Mīlas rokbalādes” pārliecināja par to, ka cilvēkiem patīk rokbalādes, ko izpilda dažādi dziedātāji. Savukārt šajā tūrē neskanēs tikai rokbalādes vien, bet arī šis tas „roķīgāks”; būs pārsteigumi un īpašie viesi,” saka Harijs Zariņš.

„Harijs Zariņš ir manas sirds Goda pilsonis, viņš ir Mūziķis ar lielo burtu, kurš visu savu dzīvi ir uzticīgi kalpojis rokmūzikai, netērējoties sīkumos. Es esmu uzaugusi ar viņu un viņa mūziku. Par to esmu ārkārtīgi pateicīga, jo tas ir veidojis mani kā personību gan dzīvē, gan mūzikā. Un, visbeidzot, Harijs ir labs cilvēks, kuru ļoti mīlu!” atklāj dziedātāja Aija Andrejeva.

Savukārt dziedātājs un grupas COLT solists Atis Ieviņš pauž: „Rokmūzika vieno! Tā vienmēr bijis un būs. Tā vieno dažādas paaudzes, atšķirīgus viedokļus, valodas, tautas... Tā spēj apvienot mīlu un šķiršanās sāpes, dusmas un prieku vienā liriskā roka skaņdarbā, kas neatstāj vienaldzīgu. Harijs Zariņš ir roka meistars, kurš ar saviem roka hītiem un mīlas balādēm priecē klausītājus jau gadiem! Ģitārists, komponists autors un – vienkārši erudīts cilvēks. Aicinu visus, kas ir mīlējuši, visus, kas ir trakojuši un dejojuši, vienoties kopīgā ballītē koncertos visā Latvijā, atzīmējot šā leģendārā mūziķa, mana drauga Harija Zariņa, 60. dzīves jubileju! Pie reizes pacelsim kādu glāzi arī par manu trīsdesmito gadskārtu! Tiekamies!”

Ieeja pasākuma bez maksas, izņemot Leļļu teātra izrādi (cena: 2,-Eur) un atsevišķas darbnīcas.

Uz tikšanos muižā!

Pasākumu organizē Šlokenbekas muiža, Engures novada dome, Latvijas Valsts ceļu muzejs, VAS "Latvijas Valsts ceļi", COK "Silva"